Egyházmegyénk megújult honlapja: munkacs-diocese.org/hu

Világméretű szentségimádáshoz csatlakoztunk

SzolosA nagyszőlősi Mennybemenetel plébánia is csatlakozott a június 2-ára meghirdetett világméretű szentségimádáshoz. Az összesen 900 helyszín egyike a Kapisztrán Szent János kolostortemplom volt ahol együtt imádkozhattunk abban a tudatban, hogy velünk együtt több ezren fohászkodnak az Úrhoz ugyan ebben az időben. A szentségimádás alatt Magyar Gergely atya az úrnapi körmenet négy evangéliumi részét olvasta fel s mindegyikhez egy-egy elmélkedést mondott. Ezekhez szentségi énekeket énekeltünk. Ezáltal jobban rá tudtunk készülni Úrnapja ünnepére.

A szentségimádás befejeztével szentségi áldásban részesültünk, ezt követően pedig szentmisére került sor, melyet Magyar Gergely atya mutatott be.

Szviscsu Marina

Majnek Antal püspök kérésére egész egyházmegyénkben minden egyházközség csatlakozott ehhez a szentségimádási felhíváshoz; volt, ahol egyórás, volt, ahol többórás, és volt, ahol egész éjszakás szentségimádást tartottak a hívek. Köszönjük a nagyszőlősi egyházközség beszámolóját, és szívesen várjuk máshonnan is a visszajelzéseket, lehetőleg fényképpel, a jövőben is. A 2020-as budapesti eucharisztikus kongresszusra készülve várhatóan több ilyen szentségimádási alkalomra is sor kerül az elkövetkező két évben, tehát lesz alkalom beszámolni arról, hogyan valósultak meg ezek az egyes egyházközségekben.

 
Statisztika
Eddigi látogatók : 1619996
Munkácsi Római Katolikus Egyházmegye
Jelenleg a honlapon
Oldalainkat 3 vendég böngészi