Egyházmegyénk megújult honlapja: munkacs-diocese.org/hu

Királymezői római katolikus templom

Templomok - Técsői járás

A templom titulusa: Szent Mária Magdolna

A helység a Tarac völgyében, a Kárpátokban fekszik, 1825-ben alapították a Linz melletti Landner Tal-ból származó kivándorlók. Templomukat 1890-ben építették. Az egyházközség először a németmokrai plébániához tartozott, 1997-ben emelték plébániai rangra. A szovjet korszak végén a katolikus egyházközségnek 1500 tagja volt, azóta, mivel megindult a német nemzetiségűek kivándorlása Németországba és Ausztriába, az egyházközség tagjainak száma erősen lecsökkent. A görög és a római katolikusok közösen használják a templomot.
Műemlék értékű orgonáját 1890-ben Országh Sándor építette.
Az anyakönyvezés kezdete: 1997.
A liturgia nyelve: német, ukrán.

 
Statisztika
Eddigi látogatók : 1620432
Munkácsi Római Katolikus Egyházmegye
Jelenleg a honlapon
Oldalainkat 7 vendég böngészi